Kështu ia bllokuan serbët rrugën Njësisë Speciale gjatë aksionit në veri

Me qindra serbë kanë bllokuar rrugën Njësisë Speciale gjatë aksionit në orët e hershme të mëngjesit në veri të Mitrovicës.

Sipas disa fotografive, rruga e Njësisë Speciale është bllokuar me goma të cilat janë djegur për të penguar këto njësi në aksionin e tyre, raporton gazetablic.

Deri më tani Policia ka njoftuar se një pjesëtar i PK-së ka mbetur i plagosur dhe dhjetëra të arrestuar e në mesin e tyre edhe komandanti i Policisë së Zubin Potoku.

Lini Një Koment