Këta janë top – 10 golashënuesit në europë

Me kalimin e viteve gjërat po ndryshojn dhe tani edhe yjet si Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldom nuk janë të pa kalueshëm.

Të dy superyjet tashmë e shohin veten prapa disa emrave te rinjë në renditjen e top – 10 golashënuevse më të mirë në pesë ligat më të forta europiane.

Këta janë 10 golashënuesit:

1. Edinson Cavani (PSG) – 18 gola

2. Alexandre Lacazette (Lyon) – 18 gola

3. Pierre – Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund) – 17 gola

4. Lionel Messi (Barcelona) – 16 gola

5. Luis Suarez (Barcelona) – 16 gola

6. Rumelu Lukaku (Everton) – 16 gola

7. Dries Martens (Napoli) – 16 gola

8. Andrea Belotti (Torino) – 15 gola

9. Mauro Icardi (Inter) – 15 gola

10. Edin Dzeko (Roma) – 15 gola. /Sovrani. info/