Këto janë ndeshjet e Superligës për javën e 23-ë dhe 24-ë

Komisioni i Garave i Federatës së Futbollit të Kosovës, të hënën ka caktuar orarin e ndeshjeve për javën e 23-ë dhe javën e 24-ë, takime këto që do të zhvillohen në mesjavë dhe fundjavë.

Xhiroja e 23-të vjen me derbin mes Prishtinës dhe Trepçës ’89. Prishtinasit që po kalojnë nëpër një super-formë, synojnë fitoren e radhës kundër kampionëve në fuqi të cilët ndeshjen e fundit barazuan me Dritën (1-1).

Interesant pritet të jetë edhe në përballjet Liria-Vëllaznimi e Drita-Drenica.

Vala Superliga/Java e 23-ë

E mërkurë, 14 mars

Drita – Drenica

Prishtina – Trepça ‘89

Liria – Vëllaznimi

Llapi – Vllaznia

Feronikeli – Besa

E enjte, 15 mars

Gjilani- Flamurtari

Vala Superliga/Java e 24-ë

E shtunë, 17 mars

Drenica – Prishtina

Llapi – Trepça ‘89

E diel, 18 mars

Vllaznimi-Drita

Flamurtari-Liria

Besa – Gjilani

Vllaznia – Feronikeli

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 14:00.

© KOHA. 

Lini Një Koment