Kjo është arsyeja e vrasjes së 16 vjeçarit dhe ky është i dyshuari?! (Foto)

6 vjeçari, Aulon Zeka është vrarë dje në Prishtinë.

Trupit të pajetë të ndjerit sot i është kryer obduksioni, kurse varrimi është bërë prej orës 17:00.

Policia ka bërë të ditur se është në kërkim të një personi, i cili mund të ndikojë në zbardhjen e këtij rasti.

Por, lajmi.net merr vesh nga burimet anonime se i dyshuari për vrasjen është G.H (emër i njohur për redaksinë), i cili nuk ka jetuar në Kosovë.

Këto burime kanë bërë të ditur se si pistë e konfliktit mund të jetë një lidhje dashurie.

Lajmi.net ka siguruar një postim në Instagram të G.H (emër i cili nuk publikohet për shkak të hetimeve).

“Edhe pak vi ty me ta ndreq jetën, e dove me ja marrë jetën”, kishte shkruar ai në instagram, fjalë të cilat ia kishte drejtuar vajzës që dyshohet se ka qenë në lidhje.

Ky është postimi i plotë G.H:

Lini Një Koment