Kjo është deklarata e Xhakës pas ndeshjes me Brazilin

Granit Xhaka thotë se Zvicra ka zhvilluar një ndeshje të mirë dhe ka filluar kampionatin në mënyrë të duhur.

Kombëtarja e Zvicrës ka arritur që të marrë një barazim jashtëzakonisht të vleshëm ndaj Brazilit.

Zvicra dhe Brazili luajtën baras me rezultatin 1-1 në Rostov të Rusisë, shkruan GazetaBlic.

Philippe Coutinho ka shënuar për Brazilin, ndërsa Zuber për Zvicrës.

Pas përfundimit të takimit, Xhaka ka postuar një status në Facebook, ku shkruan:

“Ne thamë se do të luftojmë dhe ne do e menduam atë. Një fillim i mirë në Kupën e Botës dhe ne jemi krenarë ta bëjmë atë për të gjithë ju”, ka shkruar Xhaka në Facebook.

Lini Një Koment