KQZ publikon rezultatet preliminare të zgjedhjeve në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar komune në Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut, sipas së cilave, kandidatët e Listës Serbe kanë marrë mbi 90 përqind të votave.

Lini Një Koment