Ky është i vetmi ekip i pa mposhtur si mysafir këtë vit

I vetmi ekipi që është i pamposhtur këtë vit në top ligat evropiane si mysafirë është Juventus.

“Zonja e Vjetër” ende nuk ka humbur asnjë lojë si mysafirë këtë vit në të gjitha garat.

 

Ata kanë fituar 18 ndeshje  dhe kanë barazuar tre herë në Serie A, Ligë të Kampionëve dhe Coppa Italia.

Nëse Juventus arrin që të mos mposhtet deri në fund të këtij viti, do të bëhej ekipi i vetëm që ka arritur të përfundoj një vit pa humbje si mysafirë.

Sonte “Zonja e Vjetër”  luan kundër Fiorentinës, ku do të jetë mysafirë.

Lini Një Koment