Ky është moti për fundjavë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër mbi vendin tonë do të kemi mot të qetë dhe me intervale të gjata me diell.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale  parashihet të lëvizin ndërmjet  26-28 gradë Celsius.

Indeksi i UV do të jetë në vlerat e e rrezikut, kështu që personat që kanë  probleme me frymëmarrje dhe sëmundje tjera kronike nga ora 10-17 të mos ju ekspozohen rrezeve direkte të diellit, ose të marrin masa mbrojtëse.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i veriut dhe verilindjes.

Lini Një Koment