Manchester City suspendohet nga Liga e Kampionëve

Qysh nga tani mund të ndjehet nervoza e tifozëve të Manchester Cityt.

UEFA pritet ta dënoj Manchester Cityn për shkak të rregullit financiar.

Shtëpia e dytë më e madhe në futboll ka bërë disa hetime, por që i kishte pushuar ato, ndërsa ‘Football Leaks’ ka risjellur ato, përcjell “lajmi.net”.

‘Der Spiegel’ ka publikuar disa raporte se si Manchester City ka shkelur rregullin financiar dhe kishte burime të dyshimta të të ardhurave.

Skuadra angleze mund të dënohet me dy vite të afateve kalimtare, ndërsa këtij dënimi nuk mund t’i shpejtoj as PSG-ja.

Por, kjo nuk mbaron me kaq, UEFA mund ta suspendojë Manchester Cityn edhe nga Liga e Kampionëve për një sezon shkaku i shkeljes së rregullave të financave.

Lini Një Koment