Masakër në aeroport: Tre shqiptarë therin me thikë dy të tjerë, njëri kapet

Një vështrim i perceptuar si ‘shumë këmbëngulës’. Asgjë tjeter, asnjë grindje e kaluar. Kaq ka mjaftuar qe te plase dhuna mes shqiptareve ne Itali.

Mediat italiane shkruajne se ne sherr u perfshine Klodian Mhilli, Klevjan Musaku dhe Xhoni Cani. Tre adoleshentët u arrestuan pasi akuzohen se kane plagosur me thike dy shqiptare te tjere 17-vjecare. Gjithka ndodhi ne piazza del Nettuno ne Salaborsa.

Nderkohe qe dy shqiptaret u kapen menjehere, i treti, Mhilli u arretsua ne kohen qe po tentonte te arratisej nga aeroporti i Malpenses drejt Tiranes. Te gjithe tashme jane ne burg.

Para gjyqit ata u pershkruan si njerez me rrezik qe levizin me thika. Asnjë pendim për veprimin, te dy e pranuan cfare kishte ndodhur.

Nga hetimet ka rezultuar se nje nga autoret ka telefonuar tjetrin dhe i ka thene” Shkoi keq, i preve barkun, e shkaterrove’.

Lini Një Koment