Messi me shokët e Argjentinës udhëton në Barcelonë

Ekipi argjentinas, i kryesuar nga Leo Messi dhe i drejtuar nga Jorge Sampaoli, u larguan këtë të mërkurë nga Buenos Aires për të shkuar në Barcelonë, ku do të luajë në fazën e fundit të trajnimit për Kupën Botërore në Rusi.

Argjentina në të ditët e kaluara ka zbuluar 23 lojtarët që do të marrin pjesë në Kupën e Botës, shkruan GazetaBlic

Argjentinasit kanë fituar 4-0 kundër Haitit të martën, ku Leo Messi ka shënuar hat-trick.

Ekipi i Sampaolit do të stërvitet në Ciutat Esportiva Joan Gamper, FC Barcelona deri më 8 qershor. Atë ditë, ekipi do të largohet nga Barcelona për të udhëtuar në Izrael, ku do të luajnë ndeshjen e tyre të fundit miqësore para se të shkojnë përfundimisht në kampin e tyre bazë në Bronnitsy, në periferi të Moskës.

Argjentina do të debutojë më 16 qershor kundër Islandës. Me 21 qershor do të takohet kundër Kroacisë dhe më 26 qershor zhvillon ndeshjen me Nigerinë.

/GazetaBlic/

Lini Një Koment