Mirlind Daku ‘shpërthen’: Mos u merrni me portale amatere, jam krenar që jam shqiptar

Sulmuesi, i cili është aktualisht pjesë e Osijek, Mirlind Daku ka reaguar ashpër ndaj raportimeve të fundit kinse ai do ta lë Kosovën për Shqipërinë.

Ish-lojtari i Llapit përmes një statusi në Facebook, sërish nuk e ka përjashtuar mundësinë që do mund ta përfaqësonte Shqipërinë, ani pse është pjesë e U21 të Kosovës, shkruan Periskopi.

Sipas tij, ashtu si Kosova edhe Shqipëria janë një dhe nuk ka rëndësi cila do ishte kombëtarja e tij, pasi të dyja simbolizohen nga shqiptarët.

Ky është statusi i tij i plotë.

Lini Një Koment