Momenti kur serbët gjuanin me armë nga Kuvendi i Kosovës ndaj shqiptarëve në vitin 1999(VIDEO)

Në një video të publikuar nga agjencia e njohur “AP”, shihen disa serbë (në objektin e Kuvendit të Kosovës) teksa gjuajnë me armë në drejtim të disa kalimtarëve në rrugët e Prishtinës.

Aty shihet një person, i etnitetit serb, teksa shtien me armë disa herë, transmeton Indeksonline. Ushtarët e KFOR-it shpejt mbërritën në vendin e ngjarjes dhe arrestuan të dyshuarit.

Pas pak, rrugët janë pastruar menjëherë pas incidentit dhe ushtarët e KFOR-it britanik siguruar zonën.

Lini Një Koment