Noizy përjashton Encën nga OTR

Ka ndodhur një përleshje mes dy artistëve më në zë të ShoWbizit shqiptar. Ata të dy të njohur për hitet e veta janë pjesë e një grupi. Bëhet fjalë për Noizyn dhe Encën. Pas intervistës së Encës në Prive, Noizy ka shpërthyer duke postuar një foto të zezë në Instagram dhe ka shkruajtur për suksesin e Encës duke thënë se ai ia mundësoi arritjet e saj.

NOIZY: “Hajdutet kam arsyje Qe vjedhin,
Ai Qe vret Ka 1 arsyje te fort Qe vendos te vrase, gjith ashtu Edhe ai Qe genjen Ka arsyjet e veta kuptohet, Por te jesh mos mirenjohes se kuptoj, 
E kuptoj Qe ti don tu tregosh njerzve me kembngulje Qe je self made, Por te gjith e din se kush te beri, te gjith e din kush ishe kur ishe vetem, dhe te gjith e din se kush u bere kur u bashkove me OTR, kshuqe ate self made shko thuja dikujt tjeter jo neve, nuk esht turp te thuash Qe me Ka ndihmuar grupi, sepse don zdon ti jemi grupi ma i sukses’shem ne shqiptari, ishe a nuk ishe ti asgje nuk do ndryshoj, 
Ti dhe “stafi” keni hyr ne universal me forcat tua? cili staff? Shoferi makines Apo make up artist!? Mos harro se as nuk te njifnin dhe u desht te bisedoja 30 min me to per ty dhe Qe vendosem te japim 1 shans, dhe gjith kjo bisede esht inxhizuar per prova. 
Shko thirr gazetaret prap dhe jep intervist te sakte, pa rrena, se ske arsyje. Deri atehere Je jasht grupit OTR  #OTR2THEFULLEST

Ishte Enca ajo që replikoi për cdo fjalë të tij duke thënë se suksesi që ka arritur varet nga forcat dhe aftësitë e saj. Nuk ka akoma një reagim të dytë nga ana e Noizyt.

ENCA: “Por nje gje qe se kam bere kurre eshte te peshtyj mbi pjaten ku kam ngrene,mbi nje person qe e kam quajtur familje, dhe nje person qe eshte larguar nga te gjithe duke me mbrojtur dhe suportuar me shume se kushdo, e dine miqte,koleget,fansat dhe Zoti se mirenjohja dhe dashuria ime ska munguar kurre (ti e di me mire se te gjithe)

Por nje gje qe me dhemb shume eshte te me mohohen meritat e mia publikisht (xing me ermalin) dhe une serish nuk bera ze por te kerkova takim privatisht per tu sqaruar si miq,nje takim qe nuk u be kurre . 
Intervista ime ne Prive ne asnje pjese nuk ka shprehur mosmirenjohje dhe aq me teper vrer(sic po ben ti tani) ndaj teje.
A little reminder, I made myself with Apotpelqen dhe e bera veten time me pune vetem nga ana ime.
Ke qene ti ai qe me ke thene ne makine :”e urrej kur dikush thote une e kam bere x-in) duke me treguar experiencen tende me dike qe ka qene ne skene para teje dhe sot je ti ai qe e ben kete gjest te shemtuar.
Sa per deal with Universal, check again sepse une skam qene kurre aty me ty dhe ti nuk ke qene arsyeja e nenshkrimit tim, ndoshta duhet te flasesh me labelin serish para se te genjesh.
Dhe e fundit, askush smund te me perjashtoje nga dicka (otr)ne te cilen une kam investuar vite,energji dhe pasion dhe mbi te gjitha per arsye morale dhe zemre sepse ne nuk kemi pasur asnje kontrate bashke .
Nje njeri qe te ka dashur apo respektuat sadopak,nuk i ben keto gjeste ne gjaknxehetesi.
Gjithsesi, your goon.”