Pasi u konvertua në myslimane, këngëtarja e njohur vjen me deklaratën shokuese

Ditë më parë u raportua se këngëtarja e njohur Sinead O’Connor ndërroi fenë, duke u konvertuar kështu në myslimane.


Madje ajo tregoi se tashmë e ka ndërruar edhe emrin në Suada Davitt.

Por me postimin e fundit në rrjetin social Twitter, ajo ka nxitur reagime të shumëta pasi fyen jo-myslimanët, transmeton gazetametro.net.

‘Më vjen keq. Ajo që do të them tani është shumë raciste dhe kurr nuk kam menduar se shpirti im mund të ndiejë diçka të tillë. Por unë më të vërtetë nuk dua të kaloj kohë me  të bardhët jo myslimanë. As në tren ,as për një arsye ata janë të neveritshëm’, ka shkruar këngëtarja.

Shuhada’ Davitt@MagdaDavitt77

I’m terribly sorry. What I’m about to say is something so racist I never thought my soul could ever feel it. But truly I never wanna spend time with white people again (if that’s what non-muslims are called). Not for one moment, for any reason. They are disgusting.

Nuk ka kaluar shumë kohë dhe ndjekësit e saj e kanë këshilluar atë për të marrë ndihmë psikologjike, pasi që sipas tyre ajo ka sëmundje mendore.

Ndryshe, artistja u bë e njohur ndërkombëtarisht nga versioni i këngën ‘Nothing Compares 2 U’, në vitin 1990./gazetametro.net

Lini Një Koment