Pure rrepke

Hapi 1

Furrën ngroheni në 210 gradë.

Hapi 2

Tavën mbulojeni me folie alumini dhe rrepkën e qëruar dhe prerë bashkë me xhenxhefilin e hudhrën.

Hapi 3

Kriposeni, shtoni koriandër dhe vaj.

Hapi 4

Mbulojeni me folie alumini dhe piqeni në furrën e parangrohur për afro 30 minuta.

Hapi 5

Perimet e pjekura, vendosini në blender, shtoni lëvoren dhe lëngun e portokallit bashkë me uthullën. Bluajini derisa të fitoni një masë homogjene të butë.

Hapi 6

Në fund shtoni edhe gjalpën.

Ju bëftë mirë.

Lini Një Koment