Putin e Erdogan flasin për Sirinë

Presidenti rus, Vlladimir Putin dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan biseduan sot përmes telefonit për situatën në Siri dhe theksuan rëndësinë e sigurimit të kushteve të domosdoshme për punën e inspektorëve të organizatave për ndalimin e armëve kimike (OPCW) në këtë vend.

“Kanë shprehur shqetësimin për shkak të përkeqësimit të gjendjes aktuale në Siri, për shkak të akuzave për përdorimin e armëve kimike në qytetin Duma”, thuhet në kumtesën e Kremlinit.

Lini Një Koment