Rikthehet grupi i hajnave, terrorizohen banorët e Prishtinës (Foto)

Një grup prej 5 vetash kanë rifilluar vjedhjet në lagjen mat në Prishtinë.Banorëve aty i është kthyer tmerri.

Megjithatë ata që jetojnë në këtë pjesë të Prishtinës janë përgatitur për këtë. Kanë instaluar kamera në çdo cep të lagjes.

E këto kamera kanë kapur disa djem që po bëheshin gati të kryenin vjedhje

Janë siguruar foto nga nata e mbrëmshme e aksionit të hajnave aty.

Burime nga Policia e Kosovës kanë thënë se disa prej të dyshuarve kanë marrë pjesë edhe më vjedhje tjera.

Prandaj thonë se janë të njohur për policinë dhe se bashkë me AKI-në do të nisin një aksion për kapjen e tyre./express/

Lini Një Koment