Shumica e femrave të famshme shqiptare nuk i preferojnë meshkujt shqiptarë – martohen me të huaj

Mediat raportuaan për martesën e aktores me origjinë shqiptare, Eliza Dushku. 37 vjeçarja zgjodhi që përkrah të ketë miliarderin amerikan Peter Palandijan.

Javë më parë me beqarinë u përshëndet edhe modelja dhe këngëtarja, Afërdita Dreshaj. Dreshaj e korurëzoi fatin e saj me hokeistin nga Çekia, Jakub Kindl.

Ndërsa modelja Angela Martini për bashkëshort zgjodhi një rumun, miliarderin Dragos Savulescu.

Trendit të martesave të vajzave me origjinë shqiptare me të huaj i paraprinë edhe shumë artiste të tjera. Njëra nga ato është edhe këngëtarja Lindita Halimi e cila tash e sa vite është e angazhuar që të arrijë famën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Halimi e ka kurorëzuar dashurinë e saj me reperin amerikan të njohur si Big D.

Një prej martesave më të zëshme pa dyshim ishte edhe ajo e këngëtares Adelina Tahiri. Kjo për faktin se ajo u martua me avokatin dhe afaristin 50 vjeçar, Serjozha Markov.

Edhe një tjetër bukuroshe e njohur e ekraneve i është dorëzuar dashurisë me një të një nacionaliteti tjetër. Almeda Abazi, ish miss dhe aktore ka zgjedhur që jetën ta kalojë me aktorin e famshëm turk, Tolgahan Sayisman.

Përndryshe, edhe këngëtaret e njohura me famë ndërkombëtare si Rita Ora, Dua Lipa, Bebe Rexha janë parë në shoqërinë e të dashurve të nacionaliteteve të ndryshme, jo shqiptare./Sakte.net

Related image

Adelina Tahiri me bashkëshortin e saj, milionerin 50 vjeçar

Image result for burri i linda halimit

Linda Halimi me bashkëshortin e saj reper

Image result for angela martini martohet

Angela Martini dhe bashkëshorti i saj miliarder rumun

Eliza Dushku dhe bashëshorti i saj, milioneri amerikan 54 vjeçar

Image result for aferdita dreshaj martohet

Afërdita Dreshaj dhe bashkëshorti i saj çek

Image result for almeda abazi tolgahan sayisman

Almeda Abazi dhe bashkëshorti i saj turk

Lini Një Koment