Sony XZ2 Premium ka një ekran 4K dhe kushton 900 euro

Telefoni i zgjuar ka një kamera të dyfishtë, e cila merr fotografi të mira edhe në dritë të ulët.

Sony sjell smartfonin e saj të parë me kamera të dyfishtë me XZ2 Premium . Kamera kryesor ka 19 Megapixels dhe është mbështetur nga një sensor pikturë njëngjyrëshe me 12 Megapixels. Të dhënat nga të dy kamerat bashkohen në një foto.

Ka një ekran 5.8 inç 4K. Kjo gjithashtu mbështet paraqitjen e përmbajtjes së HDR, transmeton lajmi.net.

Si një procesor, smartphone përdor një Snapdragon 845. Ai ka 6 GB RAM dhe 64 GB memorie të brendshme.

Bateria është 3,540 mAh. XZ2 Premium do të jenë në dispozicion në shtator me një çmim prej 899 euro.

Lini Një Koment