Southamptoni shkarkon trajnerin

Southamptoni ka njoftuar zyrtarisht shkarkimin e trajnerit Mauricio Pellegrino.

Argjentinasi erdhi te klubi anglez verën e shkuar duke zëvendësuar Claude Puelin.

Sotoni në sezonin e ri rrezikon të bie nga liga. Kjo skuadër është në vendin e 17-të me 28 pikë, vetëm një më shumë se dy ekipet tjera që zënë pozitat 18 dhe 19, që çojnë në nivel më të ulët garash

Lini Një Koment