“Sport Bild”: Ja kë do të blejë Bayerni në verë

James Rodriguez është bërë një pjesë thelbësore në skemën e Jupp Heynckes, për shkak të multifunksionimit të tij, sigurisë për të dhënë topin dhe aftësisë në fazën mbrojtëse.

Për këto arsye, “Sport Bild” i Gjermanisë pohon se Bayern Munich është i kënaqur me performancën e mesfushorit kolumbian dhe do të ushtrojë mundësinë për ta blerë në merkaton e ardhshme të verës (qershor), pasi James është aktualisht i huazuar nga Real Madrid deri në sezonin 2018-2019. Kur James arriti te Bayern, verën e kaluar, ai pagoi pesë milionë euro për çdo sezon të transferimit dhe opsioni i blerjes është 35.2 milionë (përveç kësaj, ai do të kujdeset për pagën e lojtarit, rreth 8 milionë euro bruto).

Nëse bavarezët e zbatojnë këtë klauzolë në vitin 2019, Real Madridi do të përfundojë duke rimbursuar 45.2 milionë euro për largimin e kolumbianit, që i kushtoi atij 80 milionë në vitin 2014. James, i cili është mesfushori më i mirë ofensiv në pesë ligat kryesore të Europës, deri tani, këtë sezon, do të ketë sfidën e tij të ardhshme të shtunën, më 17 shkurt, kur Bayerni të vizitojë Wolfsburgun, në javën e 23-të të Bundesligës.

Lini Një Koment