Sport

Arsenali, në pritje të përgjigjes përfundimtare të Real Madridit për Ceballos

Arsenali është afër transferimit të Dani Ceballos nga Real Madridi gjatë këtij afati kalimtar të verës, në formë huazimi për një sezon pa opsion për ta blerë në fund të sezonit. “Topçinjtë” tani janë në pritje të përgjigjes përfundimtare të Real Madridit, pasi që veçse ia kanë bërë një ofertë zyrtare klubit madrilen, transmeton Gazeta

Futbollisti kosovar largohet nga Rapid Wien, gjen klub të ri

Albin Gashi është larguar përfundimisht nga Rapid Wien. Mesfushori ofanziv i është bashkuar ekipit FAC, i cili garon në ligën e dytë austriake Albin Gashi i ka ndarë rrugët me ekipin Rapid Wien, shkruan Gazeta Express. Futbollisti kosovar është transferuar në ekipin FAC, i cili garon në ligën e dytë austriake. “Jam i lumtur që

PSG do së paku 222 milionë euro për Neymarin

Paris Saint-Germaini do të kërkojë më shumë se 222 milionë euro nga Barcelona nëse do që ta transferojë Neymarin. “AS” raportoi të martën se katalonasit janë të vendosur që të kthejnë brazilianin në Camp Nou, me një ofertë prej 40 milionë eurosh plus shërbimet e Philippe Coutinhos e Ousmane Dembeles. Por sipas “Goal”, PSG s’është

Legjenda braziliane i zhytur në borxhe, humbet miliona euro

Ish-mbrojtësi i djathtë i Milanit, Romës dhe Brazilit, Cafu është i zhytur në borxhe të mëdha. Gazeta braziliane Folha de S.Paulo raporton se Cafu ka borxhe të mëdha, të cilat e kanë parë së fundmi të humbas pesë prona. Dështimi i agjencisë së tij sportive Capi Penta International Football Player, i drejtuar bashkë me gruan

Trofetë e Portugalisë dhe Argjentinës para dhe pas debutimit të Ronaldos & Messit

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi vijojnë të jenë në qendër të vëmendjes sa i përket trofeve të fituar me kombëtaret e tyre respektive, Portugalinë dhe Argjentinën. Ronaldos iu deshën vetëm dy ndeshje që të siguronte medaljen e dytë të artë me Portugalinë, duke shënuar het-trik kundër Zvicrës në gjysmëfinale përpara se të triumfonte në finalen

Karateistja tenton ta godasë shqelm, Ibrahimovic qëndron i palëvizur

Zlatan Ibrahimovic nuk trembet para asgjëje. As kur para fytyrës së tij vjen një goditje me shkelm nga një vajzë. Sulmuesi suedez i LA Galaxy ka promovuar një video, ku një vajzë e vogël, sportiste e karatesë, tregon aftësitë e saj, duke u përpjekur ta godasë Zlatan. Por ajo është shumë e shkurtër për të

Arsenali kërkon 10 milionë euro për Koscielnyn

Arsenali kërkon dhjetë milionë euro për të liruar kapitenin Laurent Koscielny, raporton “Evening Standard” të premten, përcjell Koha Ditore. Koscielny ka refuzuar të udhëtojë me Arsenalin në turneun para-sezonal në SHBA dhe është duke insistuar që të rikthehet në futbollin francez. Bordeaux, Lyon dhe Rennes kanë shprehur interesim për 33-vjeçarin. Mirëpo, skuadrat franceze janë të

Arrihet marrëveshja, Hysaj bëhet me skuadër të re

Elseid Hysaj karrierën do ta vazhdojë në La Liga. Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare është shumë pranë transferimit te Atletcio Madrid. Gazeta italiane ‘La Repubblica’ bën të ditur se drejtuesit e Napolit kanë arritur marrëveshje me ‘Los Colchoneros’, për transferimin e mbrojtësit shqiptar, përcjell lajmi.net. Nuk bëhen të ditura detaje financiare nga ky transferim, por sipas

10 skuadrat më të vlefshme në Evropë, prinë Man City

Manchester City ka skuadrën më të vlefshme në Evropë. Kampionët e Anglisë, me lojtarët që kanë në dispozicion, kanë vlerën prej 1 miliard dhe 260 milionë euro, duke qenë skuadra më e vlefshme në Evropë. Skuadra e Pep Guardiolas ka lënë pas edhe Real Madridin, që renditet në vendin e dytë. Barcelona, Liverpool, Tottenham Hotspur,

“Icardi kërkon Juven, nuk e ndërroj me Insignen”

Pas marrjes në konsideratë të situatës në James Rodriguez, presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis gjithashtu foli për Mauro Icardi, i cili tani është nxjerrë në shitje nga Interi. Kreu i klubit napolitan ka komentuar në këtë drejtim fjalët e Ancelottit, të cilat nuk “votëbesojnë” këmbimin Insigne-Icardi: “Icardi gjithmonë do të dëshirojë të shkojë tek