Tahiri debuton në Lojërat Olimpike Dimërore, përfundon garën në këtë pozitë (Foto)

Albin Tahiri ka bërë debutimin me ski në PyeongChang të Koresë së Jugut

Pjesëmarrësi i Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore është renditur në vendin e 37-të, ndërsa në këtë garë (Alpine të kombinuar) ishin pjesëmarrës 65 garues. Kjo pozitë vlerësohet e suksesshme, bazuar në kushtet që mbretëruan sidomos në garën e sllallomit, ku shumë garues u diskualifikuan. Gara e parë ishte ajo e lëshimit.

Nga dy lëshimet 28-vjeçari pati kohën 2:23.40 sekonda.

“Kur e pash që garuesit e tjerë kishin problem vetëm desha të përfundoj garën dhe kjo nuk është keq”, ka thënë tha Tahiri.

“Më është realizuar ëndrra që të jem në këto gara. Pasnesër do të kem tjetër disiplinë. Unë pres që të kem më pak gabime dhe të dal më mirë”, ka shtuar Albini për RTK, i pyetur për garën e radhës.

Pavarësisht rezultatit, vet pjesëmarrja e Albin Tahirit në PyeongChang është një krenari.

View image on TwitterView image on Twitter

Lini Një Koment