Tmerr në Itali, gropa e madhe mes qytetit përpin makina e banesa

Një gropë e madhe gëlltiti gjashtë makina dhe detyroi 20 familje të evakuohen nga shtëpitë e ture sot në një zonë rezidenciale të Romës.

Kolapsi gjigant në tokë ndodhi rreth orës 05:30 në lagjen Baldunia të kryeqytetit italian.

Imazhet dramatike tregojnë shkallën e dëmtimit të rrugës pasi sipërfaqja u shkatërrua papritur, përcjell albeu.com

Shërbimet e emergjencës bllokuan rrugën dhe evakuimin e rreth 20 familjeve si një masë parandaluese.

“Askush nuk u plagos dhe familjet u vendosen në hotele”,deklaroi kryetari i bashkisë, Virginia Raggi për Romën Sot.

Lini Një Koment