Top Lajm

Me pamje nga deti, Zaimina sjell imazhe me vajzën

Zamina Vasjari, ka sjell si rrallëherë një imazh shumë të bukur me vajzën e saj. Këngëtarja e njohur shqiptare, Zaimina Vasjari ka postuar një fotografi në Instagram bashkë me vajzën e saj, Khloe. Duket se ky fotosesion i Zaiminës është realizuar për një vjetorin e Khloe në një vend bregdetar në Shqipëri, të cilat shfaqen

Doris Pack: Ndryshimi i kufijve Kosovë-Serbi, rrezik për Ballkanin dhe Evropën

Politikania e njohur gjermane Doris Pack ka konfirmuar se gjendja në Ballkan aktualisht është shumë e rrezikshme. Sipas saj, kjo situatë kërcënon të shndërrohet në kaos pasi, ka thënë ajo, rajoni është vetëm një hap larg gjendjes në vitet e 90-ta kur shpërthyen konfliktet e armatosura shkaktuar nga shpërbërja e ish-Jugosllavisë, transmeton Koha.net . Pack

26 vjeçarja shpenzon 11 mijë euro në operacione plastike, shikoni transformimin e saj

Një 26-vjeçare, e cila kishte probleme me mënyrën sesi dukej, vendosi që të investonte në operacione plastike dhe të ndryshonte çdo gjë. Charlie Phillips ndihej e pasigurt për paraqitjen e saj të jashtme pasi një operacion për rregullimin e shtyllës kurrizore e bëri që të humbiste peshë në mënyrë drastike. Kështu, pas një sërë ndërhyrjesh

Platforma e dialogut Kosovë-Serbi të hënën në Komisionin për Punë të Jashtme

Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, do të mbajë mbledhjen e radhës, të hënën e ardhshme. Ky takim do të mbahet në orën 13:00. Pikat e rendit të ditës që do të zhvillohen janë: Miratimi i rendit të ditës;Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e mbajtur më 12 shkurt 2019;Shqyrtimi i Projektligjit nr.

Keqpërdorime financiare në Zyrën e Kryeministrit

Në mbledhjen e Komisionit parlamentar për mbikëqyrjen e Financave Publike është thënë se janë gjetur një sërë shkeljesh në raportin e Auditimit për pasqyrat vjetore financiare të Zyrës së Kryeministrit. Gjatë shqyrtimit të këtij raporti u tha se bëhet fjalë për keqpërdorime në kategori të ndryshme. Driton Selmanaj, deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i

Një muaj paraburgim për personin që dyshohet të ketë kryer 7 vjedhje në Gjakovë

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka bërë kërkesë për caktimin e paraburgimit, në Gjykatën Themelore në Gjakovë, kundër të pandehurit E.D., me dyshimin se i njëjti në mënyrë të vazhdueshme, 7 herë ka kryer veprën penale “ vjedhje”, nga neni 325 paragr.1 të KPRK-së. “I pandehuri dyshohet se ka kryer shtatë vjedhje, në data dhe lokacione

Avokat Gashi: Familja Sopa kërkon 25 milionë euro dëmshpërblim për “mbajtjen në paraburgim 3 vjet për vetëvrasjen e kryefamiljarit”

Tomë Gashi, në profilin e vet të Facebookut sot ka shkruar se tre anëtarë e familjes Sopa, ëma me dy të bijat, të akuzuara me dyshimin se e kishin vrarë bashkëshortin, përkatësisht babanë Hamdi Sopa në vitin 2013, kanë kërkuar dëmshpërblim 25 milionë euro për, siç ka shkruar, mbajtjen në paraburgim mbi tre vjet pasi

E tëra në të zeza, moderatorja e njohur elegante dhe joshëse

Kiara Tito konsiderohet si një nga femrat më seksi dhe më elegante të ekranit. Moderatorja e njohur, e tillë ka ardhur edhe në postimin e fundit që ka bërë në faqen e saj zyrtare në ‘Instagram’. Në një video ku ajo shihet me një fustan të zi në të cilin kishte zbuluar këmbët seksi dhe

LAJMI I FUNDIT: Majlinda Kelmendi në finale të Grand Slamit në Dyseldorf

Majlinda Kelmendi ka siguruar kalimin në finale të Grand Slamit të njohur të Dyseldorfit. Krenaria jonë, ka arritur që luftën gjysmëfinale në kategorinë deri në 52 kilogramë ndaj xhudistes nga Italia, Odette Giuffrida, ta fitojë me ippon. Kjo ishte fitorja e tretë e siguruar me ippon nga Majlinda Kelmendi në Dyseldorf. Në betejën për të

Disa nga rastet kur pronarët e shtëpive refuzuan të lëvizin

10 pronarë kokëfortë që kanë refuzuar të lëvizin. Shitja e një shtëpie sigurisht është një vendim mjaft i vështirë. Ka shumë që janë të lidhur emocionalisht me shtëpinë e tyre dhe të tjerë që nuk marrin para mjaftueshëm në këmbim për të njëjtën gjë. Këtu janë disa raste të pronarëve kokëfortë të cilët nuk e