Vazhdon moti i lig: Breshër e përmbytje në Serbi

Reshje të mëdha të shiut e breshrit e kanë goditur dje dhe dot qytetin perëndimor të Serbisë, Uzhicën.

Si pasojë, disa rrugë janë përmbytur nga uji.

Mediat lokale raportojnë se kokrrat e breshrit kanë pasur madhësi sa një arrë. Gjithashtu raportohet se për shkak të reshjeve të mëdha, mund të ketë edhe rrëshqitje të dheut.

 

Lini Një Koment