VMRO-DPMNE: Qytetarët me paratë e tyre po i paguajnë biznes skemat e pushtetit

Me LSDM në pushtet korrupsioni u bë mënyrë pune dhe funksionim i shtetit, reaguan nga VMRO-DPMNE-ja, transmeton Almakos.

“Tenderat milionësh në katër sy, përmes të cilave miliona në vend të investimeve të reja përfundojnë në llogari private u bënë përditshmëri.

Mënyra korruptuese e punës duhet ndaluar. Qytetarët nuk kanë që nga paratë e tyre t`i paguajnë skemat biznesore të pushtetit. Përderisa nga buxheti i shtetit vjedhin miliona, shteti po stagnon.”, reaguan nga VMRO-DPMNE-ja.

Lini Një Koment