Zeka u qëndron prapa deklarimeve në emisionin “Favorit”, ia përmend Eroll Salihut dëshmitarët

Abedin Zeka u qëndron prapa deklarimeve në emisionin FAVORIT dhe ka reaguar ndaj Erol Salihut.

Presidenti i Trepçës ’89, Abedin Zeka, tha të premten në emisionin FAVORIT në T7 se vetë sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ia ka konfirmuar atij se UEFA i ka dërguar Federatës letër për t’ia kërkuar presidentit Agim Ademi largimin nga posti, ose ta zgjidhë problemin me dënimin me burg.

Këtë e mohoi menjëherë mbrëmë Salihu, por u qëndron prapa deklarimeve në emisionin FAVORIT, madje përmes një reagimi në faqen zyrtare të klubit, ia përmend Eroll Salihut dëshmitarët.

Reagimi i Abedin Zekës: