Komunat

Tre persona theren me thikë

2 ditë më parë

Tre persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës pasi kanë therur me thikë tre persona tjerë. Viktimat e sulmit që

Komunës së Prishtinës i ndahen 31 mijë e 700 euro për masat e ndërmarra në përmirësimin e ndotjes së ajrit

2 ditë më parë

Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e rregullt, nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj. Qeveria ka ndarë mbi 31 mijë

Detaje nga shpërthimi i mbrëmshëm në Mitrovicën e Veriut

2 ditë më parë

Shpërthimi ka ndodhur afër një shtëpie në rrugën “Car Dushani”.Lajmin për këtë

Kreu i Kamenicës heq dorë nga auditimi i qeverisjes paraprake

3 ditë më parë

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, është tërhequr nga ideja për

TIKA me disa projekte për Prishtinën

3 ditë më parë

Kryetari Shpend Ahmeti takoi drejtorin e TIKA-s për Kosovë, z. Hasan Burak

U gjendet shumë armatim, arrestohen tre serbë në Ranillug

3 ditë më parë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar tre persona të komunitetit

Lutfi Haziri pezullon nga detyra dy zyrtarë të Komunës

3 ditë më parë

Kryetari i komunës Lutfi Haziri ka pezulluar nga puna Valon Shefkiun dhe

Rruga Kaçanik – Hani i Elezit mbyllet për dy orë

3 ditë më parë

Ministria e Infrastrukturës njofton qytetarët dhe të gjithë pjesëmarrësit në komunikacionin rrugor

Kuvendi miraton ndryshimin në Ligjin e Prishtinës, 4 milionë euro shtesë

6 ditë më parë

Kuvendi ka miratuar sot amendamentin e ri të Ligjit për Prishtinën sipas të cilit Prishtina do t’i marrë 6% të

Banorët e Drenocit të Prishtinës nuk mund ta varrosin një të vdekur pasi varrezat i ka ma mbuluar uji

7 ditë më parë

Sot ishte një ditë e rëndë për banorët e fshatit Drenoc të Prishtinës. Atje ka vdekur një person dhe përveç

1 2 3 28