Sport

Januzaj e mohon prejardhjen shqiptare: Jam belg dhe ndihem belg

8 orë më parë

Adnan Januzaj e mohon që është shqiptar nga Kosova. Ai ka deklaruar në konferencën për shtyp se është belg dhe ndihet belg, përcjellë “Lajmi.net”. “Unë

Kërcënohet Behrami: Do të të vrasim po erdhe në Brazil

8 orë më parë

Tifozët e Kombëtares braziliane nuk e kanë kapërdirë barazimin e skuadrës së tyre kundër Zvicrës të dielën në Kupën e Botës, dhe për më tepër

E ka emrin Adnan dhe mbiemrin Januzaj: Kam lindur në Belgjikë, jam belg

10 orë më parë

Duket se Januzaj as nuk dëshiron të dëgjojë për Kosovën, thotë se është belg, e jo kosovar. Adnan Januzaj ka bërë të ditur se zgjodhi

Isco: E patë Gjermaninë?! Më mirë mos flisni për favoritë në këtë Botëror

10 orë më parë

Isco foli në një konferencë shtypi në lidhje me favoritët në Kupën Botërore dhe largimin e trajnerit Lopetegui nga ekipi kombëtar spanjoll. Debutimi: “Mendoj se

Kjo është deklarata e Xhakës pas ndeshjes me Brazilin

15 orë më parë

Granit Xhaka thotë se Zvicra ka zhvilluar një ndeshje të mirë dhe ka filluar kampionatin në mënyrë të duhur. Kombëtarja e Zvicrës ka arritur që

Klitschko thotë se Wilder – Joshua duhet të ndodhë

2 ditë më parë

Pothuajse një vit pas meçit të tij të fundit ish-kampioni i peshave të rënda në boks, Wladimir Klitschko ka folur rreth një meçi të mundshëm

Dita e katërt e botërorit rus

2 ditë më parë

Dita e katërt e botërorit rus rikthen në fushë dy skuadrat e kuotuara më lart për të ngritur trofeun në fund. Në orën 17:00, Gjermania

Thyhet rekordi i Bale në Botëror, ja “çmenduria” e peruanit dje

2 ditë më parë

Ai ka arritur deri në 36 kilometra në orë, një më shumë se rekordi i vendosur nga uellsiani. Peru ka dalë e mundur 1-0 nga

Edi Rama tallet keq me Messin [Foto]

2 ditë më parë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, njihet si një dashamir i futbollit. Ai ka qenë ndër fansat e shumtë të futbollit që ka komentuar penalltinë e

Formacioni i frikshëm i Spanjës për Kupën e Botës

4 ditë më parë

Pas shkarkimit të diskutueshëm të Julen Lopetegui, Spanja do të fillojë Kampionatit Botëror kundër Portugalisë më 15 qershor, përpara se të takohet edhe me Iranin

1 2 3 359