Top Lajm

Serwer: Rusia ndikon në Ballkan në rrugë legjitime e jolegjitime

15 orë më parë

Analisti Daniel Serwer nga Universiteti Johns Hopkins i tha Zërit të Amerikës se vendet e Ballkanit nuk duhet të injorojnë

Provokon ministri serb: Ndarja e Kosovës, pengon krijimin e ‘Shqipërisë së Madhe’

2 ditë më parë

Ministri i Mbrojtjes në Serbi, Aleksandar Vulin ka vazhduar me teoritë e tij për zgjidhjen e problemeve Kosovë-Serbi. Edhe një

Washington Post: Cipras dhe Zaev janë paqësor, u duhet mbështetje

2 ditë më parë

Nga marrëveshja çka e kanë arritur kryeministrat Zoran Zaev dhe Alesis Cipras

Ballkani nuk ka pasur asnjëherë mundësi më të mira për të përfunduar procesin e paqes

7 ditë më parë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka qenë pjesëmarrës si panelist në Forumin

Serwer: Për ulësen e Kosovës në OKB vendos Moska, jo Beogradi

1 javë më parë

Analisti amerikan për Ballkanin, Daniel Serwer, gjatë një interviste për gazetën “Zëri”

Amerika është e gatshme të angazhohet në dialogun Kosovë-Serbi

1 javë më parë

Për përgatitjen e rrjedhës së bisedimeve mes Prishtinës dhe Beogradit, nëse palët

SHBA nxisin përçarjen e Evropës

2 javë më parë

Ambasadori i ri i SHBA në Gjermani bën të ditur se do

Telekomi nuk i kryen obligimet për zbatimin e kodit +383, Kosova humb miliona euro

2 javë më parë

Mbi 200 milionë euro i ka kushtuar Telekomit të Kosovës shfrytëzimi i

Haradinaj e rehaton djalin e axhës së Anitës në Ministrinë e Tregtisë (Dok)

2 javë më parë

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka zgjedhur Arton Muçajn drejtor të Departamentit për Kontrollin e Tregut me Mallra Strategjike. Njoftimi

Kosova dhe Serbia në ‘luftë’ për INTERPOL’in

2 javë më parë

Kosova dhe Serbia po zhvillojnë betejë të ashpër pro dhe kundër anëtarësimit të vendit në INTERPOL. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj është

1 2 3 101