Archive

Frashër Krasniqi: PDK-VV, koalicioni i vërtetë që po ndodh në Kosovë

1 vit më parë

Frashër Krasniqi, deputet i Partisë Socialdemokrate, ka thënë se PDK-ja dhe Vetëvendosja përbëjnë koalicionin e vërtetë në Kosovë. Këtë e ka lidhur me votimin e

Messi me shokët e Argjentinës udhëton në Barcelonë

1 vit më parë

Ekipi argjentinas, i kryesuar nga Leo Messi dhe i drejtuar nga Jorge Sampaoli, u larguan këtë të mërkurë nga Buenos Aires për të shkuar në

Nga nesër automjetet s’mund të regjistrohen pa paguar gjobat

1 vit më parë

Ministria e Punëve të Brendshme përmes një kumtese ka njoftuar qytetarët se duke filluar nga nesër (1 qershor), nuk mund të bëjnë regjistrimin e automjeteve,

Kuvendi i Kosovës më 10 qershor mban seancë në objektin e Lidhjes së Prizrenit

1 vit më parë

Të hënën është vendos që të ketë seancë përsëri, përveç kësaj të sotit. Kjo është bërë e ditur nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, pas

Mësohet sa për qind e kosovarëve pinë duhan

1 vit më parë

Sot shënohet Dita Botërore pa Duhan. 31 maji është Dita Botërore pa Duhan, OBSH dhe partnerët tjerë shënojnë këtë ditë, duke ngritur çështjen e shëndetit

Kurz mbështet projektin e Ramës dhe Vuçiqit për tregun e përbashkët në Ballkanin Perëndimor

1 vit më parë

Projekti për tregun e përbashkët rajonal, i hedhur para më shumë se një viti nga aktualisht presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, dhe nga kryeministri i

Formacioni më i mirë i të gjitha kohërave i Brazilit sipas Cafu, nuk ka vend për Ronaldinhon e Neymarin

1 vit më parë

Ronaldo, Rivaldo, Pele, Zico dhe Roberto Carlos janë vetëm disa nga lojtarët që kanë zënë vend në formacionin më të mirë të të gjitha kohërave

Super-specifikat e Galaxy Note 9 kanë rrjedhur online

1 vit më parë

Samsung Galaxy Note 9, që thuhet se është “mbret i kurorës” i telefonave të mençur në 2018, është pare online me disa specifika të larta

Profesori që e rrëzoi studentin 23 herë nga provimi | VIDEO

1 vit më parë

Studentët e FIEK-ut akuzojnë profesorin Ilir Limani për padrejtësi gjatë vlerësimit. Luljeta Gashi, studente e vitit të dytë në UP, ka dhjetë herë që provon

I dënuari me 22 vjet burgim, arrestohet në Shqipëri

1 vit më parë

Një 38-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Lezhës me qëllim ekstradimin e tij drejt Italisë ku është i dënuar me 22 vite burg.