Archive

Djali përzë prindërit nga banesa, të moshuarit endën si të pa shpresë rrugëve të qytetit

5 muaj më parë

Një çift të moshuarish janë endur rrugëve të Korçës përgjatë 3 ditëve të fundit, pasi u braktisën nga fëmijët e tyre dhe u dëbuan nga

Bitcoin pëson rënie të madhe

5 muaj më parë

Që nga fillimi i vitit, vlera e Bitcoin kripto-monedhës është përgjysmuar. Për monedhën dixhitale Bitcoin vazhdon gremina. Të premten, çmimi i monedhës së gjeneruar nga

Edhe një medalje për Kosovën, Akil Gjakova në finale

5 muaj më parë

Akil Gjakova i ka nisur suksesshëm garat e xhudos në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018. Xhudisti Gjakova i sjell medaljen e tretë Kosovës pas të artave

Alli nuk sheh ndikim të madh të Rusisë mbi Kosovën

5 muaj më parë

Presidenti i Asamblesë së NATO’s, Paolo Alli, ka thënë se nuk vëren ndikim të madh të Rusisë mbi Kosovën, pasi që kjo e fundit duket

Prokuroria Speciale: Paraburgim ndaj të dyshuarve për përgatitje të sulmeve terroriste në Kosovë

5 muaj më parë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj tre të dyshuarve për përgatitje të sulmeve terroriste në Kosovë,

Koalicioni qeverisës drejt ‘tkurrjes’, qeveritarët ‘nuk lodhen’ për ikjen e deputetëve

5 muaj më parë

Qeveria e drejtuar nga Ramush Haradinajt momentalisht ka primatin si qeveria me numrin më të vogël të deputetëve, që ndonjëherë ka pasur Kosova. U krijua

Adelina Ismaili prezanton luksin e vetëm që ka në jetë

5 muaj më parë

Ka më shumë se dy dekada që ajo është pjesë e shoubizit shqiptar dhe jeta e saj ka qenë qendra e vëmendjes jo rrallë herë.

Një muaj paraburgim për burrin që rrahu gruan në sy të vajzës

5 muaj më parë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit B.B për shkak se

SHBA, dritë jeshile për rezolutën mbi vëllezërit Bytyqi

5 muaj më parë

Kanë kaluar gati dy dekada nga vrasja e vëllezërve Ylli, Agron dhe Mehmet Bytyqi në Serbi dhe ndaj askujt nuk janë ngritur akuza penale, me

Si t’i shikoni videot në YouTube që nuk janë në dispozicion në vendin tuaj?

5 muaj më parë

Ka shumë video të cilat nuk janë në dispozicion në Kosovë ose Shqipëri, për shkak se ngarkuesi i tyre i ka lënë jashtë dispozicionit për

1 2 3 62