Archive

Caktohen 65 seanca gjyqësore për 27 prillin, të premten dëgjohen dëshmitarët e parë

1 vit më parë

Përkrah 37 seancave të planifikuara, gjykatësja Dobrilla Kacarska dje planifikoi edhe 28 termine për dhunën e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë.Së bashku tani pritet

Kaq sensuale nuk e keni parë asnjëherë Beatriks Ramosajn

1 vit më parë

Beatrix Ramosaj është njëra nga këngëtaret e njohura shqiptare, që me paraqitjet publike bënë goxha bujë. Së fundi, ajo ka publikuar një imazh të ri

Vulin rikthen retoriken serbe të të 90-ve, kundërshton Paddy Ashdownin

1 vit më parë

“Çfarëdo lëvizje e kufijve në Ballkan dërgon drejt luftës, dhe jo vetëm në Ballkan” ka thënë Paddy Ashdown Ministri i mbrojtjes së Serbisë dhe lider

Kjo veturë elegante dhe elektrike është prodhimi i fundit i ‘Kallashnikov’ |FOTO

1 vit më parë

Prodhuesi rus i armëve “Kallashnikov” ka zbuluar veturën e re elektrike, i frymëzuar nga një model i vitit 1970. Mendohet se ky projekt do të

Gerrard transferon futbollistin e njohur të Kombëtares shqiptare

1 vit më parë

Steven Gerrard kërkon një futbollist të Kombëtares shqiptare. Menaxheri i Rangers, Steven Gerrard mendon për një përforcim të ri te skuadra e tij. Ai ka

https://www.sakte.net/a-e-dini-si-krijohen-parate-krijimi-i-kartemonedhes-20-euro/

1 vit më parë

Gjeopolitikani amerikan dhe themeluesi i agjencisë “Stratfor” George Friedman, tha se situata ideale për zgjidhjen e çështjes së Kosovës është që Beogradi dhe Prishtina të

A e dini si krijohen paratë? Krijimi i kartëmonedhës 20 euro

1 vit më parë

A e keni menduar ndonjëherë se si krijohen paratë? Një video tregon se si krijohen kartëmonedhat 20 euro. Për më shumë, ndiqeni videon më poshtë.

Danas: Edhe Gjermania në fund do të pranojë përkufizimin

1 vit më parë

Burime diplomatike nga Berlini, sipas gazetës, kanë thënë se “nuk janë shumë të befasuar” me retorikën e Boltonit, pasi që Ballkani nuk është prioritet në

Hapet zjarri në dyqan – kështu i mbrojnë me jetë gruan dhe fëmijën

1 vit më parë

Dy heronjë të vërtetë shihen në pamjet e kamerës së sigurisë në Meksikë teksa vendosin veten në rrezik për të mbrojtur jetën e një fëmije

Ngjarja e rëndë në Shkodër, zbulohet motivi i vrasjes me thikë të 54-vjeçarit

1 vit më parë

Thika, e cila u ngul në trupin e tij nga Fredi Pëllumbi e la të vdekur Prendush Fushajn. Sipas mediave shqiptare, 54-vjeçari u vra në