Archive

Theret një person në Prishtinë, i dyshuari në arrati

9 muaj më parë

Në fshatin Hajvali të Prishtinës dje rreth orës 19:20 është therur me thikë një burrë, bën të ditur Policia e Kosovës. “Viktima ka informuar se

Lëndojnë rëndë dy persona, arrestohen dy burra në Isniq

9 muaj më parë

Dy persona janë arrestuar dje në Isniq me dyshimin se kanë sulmuar dy të tjerë, të cilëve iu kanë shkaktuar lëndime trupore, bën të ditur

CIA flet për 16 mijë serbë e 800 mijë shqiptar të dëbuar nga Kosova gjatë luftës

9 muaj më parë

Gjatë luftës në Kosovë nga shtëpitë e tyre janë dëbuar 16 mijë serbë dhe 800 mijë shqiptarë. Kështu thotë raporti i CIA-s, sipas dokumenteve të

Kryeministri i Izraelit shtyn pa afat vizitën në Tiranë, zbulohet shkaku

9 muaj më parë

4 vjeç, ka qenë prej 22 vitesh një mbështetës i fortë i Kryeministrit Netanyahu, i cili për herë të parë kishte marrë një post ministror,

“Integra” padit akademik Krajën, kërkon 10 mijë euro dëmshpërblim

9 muaj më parë

Raporti “Kriza në Akademi” i organizatës “Integra” është bërë mollë sherri për akuza e kundërakuza midis institucionit më të lartë shkencor në vend dhe organizatës

“Njeriu i akullt”: Vrasësi më i madh në historinë e mafies

9 muaj më parë

Riçard Kuklinski, ishte një nga killerat më të mëdhenj që kanë punuar për mafian. Duke mos qenë italian, ai nuk ishte asnjëherë “pjesë” e familjes

Qyteti “fantazmë”, Songdo që kushtoi 40 miliardë dollarë për tu ndërtuar

9 muaj më parë

Një projekt prej 40 miliardë dollarësh, për të ndërtuar qytetin e parë në botë të “zgjuar” barazvlerësohet me Çernobilin si një qytet “fantazmë”. “Utopia e

Albin Kurti bartës i listës, kushti i VV-së për koalicion me LDK-në

9 muaj më parë

Albin Kurti vazhdon të mbetet figura kryesore e partisë që e themeloi dhe vazhdon ta drejtojë. Nënkryetari i tij, Besnik Bislimi në Rubikon të KTV-së

OKB: 7 milionë persona vdesin në vit nga ajri i ndotur

9 muaj më parë

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) paralajmëroi se ndotja e ajrit shkakton çdo vit vdekjen e shtatë milionë personave në botë, ndërsa 92% i rreth

Tiparet që tregojnë inteligjencë të lartë

9 muaj më parë

Matja e inteligjencës ka bërë që shumë studiues të merren me hulumtime dhe studime për të gjetur një instrument të saktë për matjen. Ka disa

1 2 3 81