Archive

Albin Kurti do të jetë kryeministri i ardhshëm i Kosovës

2 javë më parë

Xhevdet Pozhari Berat Buzhala paska kërkuar nga Vetëvendosje që ta shqyrtojë mundësinë e koalicionit edhe me AAK dhe NISMA, e jo veç me LDK-në. Kjo

Vetëvendosje jo veç me LDK, mundet edhe me AAK dhe NISMA

2 javë më parë

Berat Buzhala Në këtë agim të fushatës elektorale dhëmbët e lëvizjes nuk janë më aq të mprehtë sa ishin para dy vjetësh. Mënyra se si

Hoti: S’jemi ftuar nga Thaçi për të caktuar datën e zgjedhjeve, do kërkojmë seancë për shpërbërje të Kuvendit

2 javë më parë

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook ka thënë se ende nuk kanë marrë ftesë nga Presidenti për konsultime

Kurti thotë se “edhe shumë shushunja duhen hequr nga Telekomi, dhe atë me flakë”

2 javë më parë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka komentuar ndërprerjen e kontratës së Telekomit me Z-Mobile, që partia e tij e ka vlerësuar kaherë të dëmshme.

Nitaj tash do koalicion parazgjedhor me LDK-në e PSD-në

2 javë më parë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka shprehur dëshirën e tij personale, që partia ku ai bën pjesë të bëjë koalicion parazgjedhor

Murphy do t’i fitojë 70 milionë dollarë për kthimin në skenë

2 javë më parë

Eddie Murphy, (58), shekullin e kaluar ishte njëri nga stand-up komedianët më të njohur, por ai e la anash skenën dhe publikun kur iu kthye

Grabar Kitaroviq: Bosnje e Hercegovina kontrollohet nga islami militant

2 javë më parë

Bosnje e Hercegovina kontrollohet nga islami militant, i cili është dominues në përcaktimin e agjendave, ka thënë presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq, gjatë vizitës

Lufta e nënës shqiptare për t’i kthyer fëmijët nga Siria

2 javë më parë

Një nënë nga Tirana ka mbi pesë vjet që po mundohet t’i kthejë dy fëmijët e saj nga Siria. Në vitin 2014, burri i saj

Daka: S’mund të diskutohet për datë të zgjedhjeve pa u shtjerrë mundësitë kushtetuese

2 javë më parë

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka është takuar sot me presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Thaçi dhe Daka kanë diskutuar për afatet kushtetuese për mbajtjen e

Thaci: Jam i gatshëm t’i shpalli menjëherë zgjedhjet e reja

2 javë më parë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, me të cilën ka biseduar për gatishmërinë e këtij