Archive

Mourinho drejt Valencias

2 javë më parë

Trajneri i mirënjohur portugez Jose Mourinho ka gjasa të mëdha për të marrë drejtimin e skuadrës nga La Liga, Valencia ka bërë të ditur gazeta

Çmimi Kombëtar për Kinematografi u ndahet Burbuqe Berishës dhe Kushtrim Hoxhës

2 javë më parë

Ministria i Kulturës, Rinisë dhe Sportit i ka ndarë çmimin Kombëtar për Vepër Jetësore “Bekim Fehmiu” në fushën e Kinematografisë poetit dhe kritikut letrar Azem

Edhe një grua sulmohet seksualisht në Lipjan

2 javë më parë

Është rritur numri i grave që po raportojnë në Policinë e Kosovës sulmet seksuale nga të panjohur. Dje në Lipjan, është arrestuar një burrë pasi

Vdes biçiklisti pasi goditet nga vetura në Shtime

2 javë më parë

Një person ka vdekur si pasojë e plagëve që i ka marrë nga goditja e një veture derisa ishte në rrugë me biçikletë. Shoferi i

Ndryshon mendje, Bahtiri i bie pishman: Nuk jam larguar nga AKR, po e bëj më të fuqishem këtë parti

2 javë më parë

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka mohuar të ketë dhënë dorëheqje nga partia e tij, AKR. Madje sipas tij, ai është më i fuqishëm se

Drecun zbulon kushtet e Serbisë për vazhdim të dialogut me Kosovën

2 javë më parë

Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Serbi, Milovan Drecun ka folur për kushtet për rikthim në tavolinën e negociatave me Kosovën. Kryetari i Komisionit

Daka: S’mund të diskutohet për datë të zgjedhjeve pa u shtjerrë mundësitë kushtetuese

2 javë më parë

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka është takuar sot me presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Thaçi dhe Daka kanë diskutuar për afatet kushtetuese për mbajtjen e

Përfitimet më të rëndësishme shëndetësore të pjeprit

2 javë më parë

Pjepri është një frut shumë i pëlqyer. Ky frut mund të përdoret si shtesë e sallatave, ëmbëlsirave apo në formë të supës. Në vijim ju

Falë Teatrit

2 javë më parë

Nga Sokol Shameti Teatri Kombëtar, me apo pa vetëdije, ka ekspozuar një çarje serioze në shoqërinë shqiptare. Jo se uniteti është shenjë shëndeti, gjithsesi –

Franca kërkon lirimin e menjëhershëm të liderit të opozitës në Rusi

2 javë më parë

Të bësh opozitë në Rusi është jashtëzakonisht shumë e vështirë. Në Rusi së fundmi janë arrestuar qindra opozitar përfshirë edhe liderin Alexei Navalny me preteksin