Archive

Aksident me fatalitet në Divjakë

4 javë më parë

Një aksident i rëndë me një të vdekur është regjistruar mëngjesin e sotëm në vendin e quajtur “Tre urat” në aksin që lidh njësitë administratë

Humbni peshë me manaferra

4 javë më parë

Manaferrat janë ndër frutat më të mira të pasura me vitamina A, E, K dhe B, fibër, antioksidantë dhe flavonoidë që garantojnë një shëndet të

Gjermania marrëveshje me Kosovën, kërkon 70 mijë infermierë

4 javë më parë

Gjermania ka nevojë për 70 mijë infermierë dhe ky numër i madh i infermierëve mund të arrihet vetëm me ardhjen e tyre nga shtetet tjera,

Macron: Kosova dhe Serbia janë dy shtete evropiane

4 javë më parë

Presidenti i Francës Emmanuel Macron i ka thënë në Beograd homologut të tij Aleksandar Vuçiq se Kosova dhe Serbia janë dy shtete evropiane. Në anën

Sonte nis PriFest 11, për 6 ditë shfaqen mbi 70 filma

4 javë më parë

Festivali Ndërkombëtar i Filmit-PriFest , tashmë është gati për të nisur edicionin e 11 të festivalit. Me 6 ditë festive, me mbi 70 filma, prej

Shqipëria mbetet kanali kryesor për transportin e drogës drejt Italisë

4 javë më parë

Shqipëria vazhdon të mbetet kanali kryesor për transportin e drogës drejt Italisë. Ky është konkluzioni i Drejtorisë së Përgjithshme e Antidrogës italiane në publikimin e

Qeveria rrëzohet në shtator?

4 javë më parë

Në fillim të shatorit të këtij viti qeveria “Haradinaj” mbush dy vjet prejse është votuar në Kuvendin e Kosovës dhe pikërisht në këtë kohë opozita

Haradinaj akuzohet për ndërhyrje në procesin e akreditimit

4 javë më parë

Paralajmërimi i kryeministrit Ramush Haradinaj se do të ndërmarrë hapa në lidhje me vendimin e Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC) për tërheqjen e akreditimit të

Apple më 2020 do të publikojë katër iPhone?

1 muaj më parë

Një raport i kompanisë JPMorgan zbulon që Apple, në përpjekje për të përforcuar shitjen e iPhone, do të publikojë katër telefona gjatë vitit 2020. Analistët

Kriza politike në Shqipëri, deklarohet Basha: “Nuk ka dialog me Ramën”

1 muaj më parë

Në përfundim të mbledhjes me kryesinë dhe ish-grupin parlamentar, kryedemokrati Lulzim Basha tha se “kjo krizë politike mund dhe do të zgjidhet vetëm përmes parimeve

1 49 50 51 52 53 73