Archive

Presidentja kroate kushte Serbisë dhe anulon vizitën: Kam qenë shumë e qartë me Vuçiç

9 muaj më parë

Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviç, është shprehur se nuk do të vizitojë Serbinë për derisa nuk zbardhet çështja e të zhdukurve gjatë luftës në ish-Jugosllavi.

Britma e kaos, mëngjesin e sotëm në një lokal në Prishtinë

9 muaj më parë

Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka ndodhur një përleshje në një lokal në Prishtinë. Pas përleshjes fizike, aty janë përdorur edhe armët e zjarrit, raporton Gazeta

Rama tallet me Kurtin e Mistafën

9 muaj më parë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në videon e fundvitit ka folur për Kosovën dhe për moskrijimin e Qeverisë nga lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i

.Kryebashkiaku i Lushnjes dhe sekretarja e tij jashtë rrezikut për jetën

9 muaj më parë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dhënë detaje të reja mbi gjendjen shëndetësore të kryebashkiakut të Lushnjes, Fatos Tushe dhe sekretares së tij Erisa Qalliu.

Ilir Demalia: Vehabist Elvisi me emër anglez, mbiemër ortodoks dhe serbi me 100 mijë Euro

9 muaj më parë

Nga Ilir Demalia Vehabist Elvisi dhe serbi me 100 mijë Euro Elvis Naçi, emrin Anglo-Saxson, mbiemrin ortodoks, vetë është hoxhe. Elvis Hoxhë Naçi thotë në

Opereta shqiptare dhe një konflikt i papërfunduar

9 muaj më parë

Veton Surroi Kosova, ajo që është identifikuar me votën e 6 tetorit, nuk ka mundur të marrë pjesë në iniciativën mini-Shengen. Dhe rrjedhimisht, çfarëdo përshkrimi

Speciet që nuk i shqiten pushtetit…

9 muaj më parë

Mentor Kikia E mbani mend kur Kosova hyri në zgjedhje? LDK, e drejtuar nga Isa Mustafa, vuri përpara një grua të re, Vjosa Osmanin, si

Genta ua prezanton familjes të dashurin turk

9 muaj më parë

Genta darkon familjarisht dhe ua prezanton të dashurin turk. Ka ditë qe kur jeta e Gentës ka ndryshuar, por jo diçka për të keq. Fati

Adem Grabovci në seancën për rastin Pronto: Le të ma gjejë prokuroria vetëm një person që unë e kam dëmtuar

9 muaj më parë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, i akuzuar në rastin “Pronto”, Adem Grabovci, në fjalën e tij përfundimtare, ka thënë se dënimi publik e moral

Presidenti Thaçi e fton Kurtin në takim për herë të tretë

9 muaj më parë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ia ka dërguar edhe një letër kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit. Presidenti Thaçi e ka falënderuar Kurtin për

1 2 3 55