Posts From Portali Sakte

Gruevski tregohet i ashpër me ambasadorin e SHBA-së dhe BE-së

3 vjet më parë

VMRO-DPMNE, si asnjëherë më parë, në komunikatat e saj ka shprehur gjuhë të ashpër ndaj ambasadorëve, të cilët kanë vizituar këtë seli për takime pas

Shqiptarët e Maqedonisë, ishin dhe mbetën fitues betejash dhe humbës të luftrave!

3 vjet më parë

Autor: Kim Mehmeti Shqiptarët e Maqedonisë deri tani janë treguar si fitues të denjë të betejave, por humbës të pashembullt të luftërave. Dhe e dini

Krasniqi: Kodi telefonik ishte mashtrim

3 vjet më parë

Kryetari i Këshillit të Përgjithshëm të Nismës, Jakup Krasniqi ka thënë se kodi telefonik i marrë dy ditë më parë nga ITU-ja është padyshim mashtrimi

3.2 milionë euro u shpenzuan për fushatën parazgjedhore në Maqedoni

3 vjet më parë

197 milionë denarë ose 3,2 milionë euro ka kushtuar fushata zgjedhore për zgjedhjet e nënta të parakohshme parlamentare në Maqedoni. Këto të dhëna janë publikuar

Zgjedhja e presidentit të ri mund ta çojë në krizë politike Shqipërinë

3 vjet më parë

Viti 2017 nuk ka nisur akoma, por parashikohet të jetë një vit i tensioneve të forta politike. Fondacioni gjerman “Konrad Adenauer”, në një analizë parashikon

KSHZ-ja mblidhet sërish, vazhdojnë protestat në Shkup

3 vjet më parë

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve do të vazhdojë gjatë ditës së shtunë shqyrtimin e ankesës së fundit të Partisë Social Demokrate në opozitë, për ta përmbyllur

Mustafa: Muri në Mitrovicë sinjal për ndryshimin e dialogut

3 vjet më parë

Ndërtimi i murit në Mitrovicë nga autoritetet lokale serbe të komunës veriore të këtij qyteti, të mbështetura nga Beogradi zyrtar, janë sinjali i fundit për

Gashi: Gruevskin mund të shkojë në burg, LSDM mos të shpresojë më në votat e shqiptarëve (Video)

3 vjet më parë

I pyetur se si do ta dërgojnë Nikolla Gruevskin në burg, ashtu siç ka deklaruar gjatë fushatës parazgjedhore kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, deputeti

Gashi: Për ta rrëzuar Gruevskin e votojmë qeverinë LSDM – BDI, por nuk hyjmë në koalicion

3 vjet më parë

“Nëse Lëvizja BESA do të ishte fituese, ne me Gruevskin nuk do të bënim qeveri edhe sikur t’i kenë 100 deputetë. Nuk bëjmë qeveri me

Afrim Gashi: Ali Ahmeti është në shërbim të agjendës serbo – ruse (Video)

3 vjet më parë

“Shqiptarët e Kosovës duhet ta dinë dhe mos të kenë iluzion se Ali Ahmeti paraqet ndonjë agjendë kombëtare në Maqedoni. Ai ka përfunduar me agjendën