Posts From Portali Sakte

FOTO/ Kryebashkiaku i Minneapolis ulet në gjunjë para arkivolit të George Floyed dhe shpërthen në lot

2 ditë më parë

George Floyed, afroamerikani që u vra në mënyrë barbare nga një polic i bardhë, duke i marrë jetën pasi i vuri gjurin në fyt dhe

Kim Mehmeti: Hashim Thaçi ia doli –e bëri Kosovën me qeveri të ‘Listës Srpska’!

2 ditë më parë

Në një koment të publikuar në faqen e tij të FB, shkrimtari ynë Kim Mehmeti pohon se Hashin Thaçi  jo vetëm që e bëri Kosovën

FOTOT/ Nga rezidenca e SHBA në zyrën e BE-së, mbyllet takimi 60 minutësh i ambasadorëve për Reformën

2 ditë më parë

Nje ditë pasi ambasadorja e SHBA-se, Yuri Kim deklaroi se “tashme topi eshte ne fushen e Bashes”, sa i takon marreveshjes mes paleve per Reformen

Heldti i kërkon Hotit qeveri pa nepotizëm e korrupsion dhe me standarde të Qeverisë Kurti

2 ditë më parë

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt thotë se presin nga qeveria e re me kryeministër Avdullah Hotin që të vendosë standarde në qeverisje, me

“Ndryshimi vjen përmes mosbindjes civile, jo vetëm protesta”, Obama nuk përmend emra, por bën deklaratën e fortë: Njerëzit në pushtet t’i vendosim…

2 ditë më parë

Ish-Presidenti Barack Obama tha se ai është optimist se Amerika “do të bëhet më e mirë” sepse të rinjtë janë të përfshirë në trajtimin e

Kthesë e fortë në mbrëmje vonë në marrëveshjen e Reformës Zgjedhore

3 ditë më parë

Fjala e fundit për një kompromis për Reformën zgjedhore i ka mbetur tanimë opozitës, ndërsa shumica, sipas ambasadores amerikane Yuri Kim, bëri të gjithë lëshimet

Ky është “heroi” i sotëm i Kosovës, e quajti “hajn” Hashim Thaçin

3 ditë më parë

Gjatë konferencës së Presidentit të vendit, Hashim Thaçi, jashtë oborrit të Kuvendit të Kosovës është arrestuar aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Veron Hasani.Hasani ishte duke ecur

“Frankfurter Allgemeine Zeitung”: Kjo është qeveria e Grenellit për një pazar të shpejtë

3 ditë më parë

Gazeta konservatore gjermane shkruan në numrin e së enjtes se sipas një ankete qeveria Kurti në qeverisjen e saj të shkurtër kishte përkrahje rekorde nga

“Ky regjim nuk rrëzohet me zgjedhje, por me…”- Fatos Lubonja: Edi Rama po na çon drejt luftës civile

3 ditë më parë

Analisti Fatos Lubonja deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Real Story’ në ‘News24’ se ky regjim nuk rrëzohet me zgjedhje, por me protesta dhe lëvizje

“Sekti i rilindjes si hajdutë biçikletash”, Neritan Liçaj: Me shembjen e Teatrit Kombëtar humbi përfundimisht kjo klikë rrugaçësh

3 ditë më parë

Aktori i njohur, Neritan Liçaj teksa ka mbajtur fjalën e tij gjatë takimit të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar me disa qytetarë në Vlorë