Posts From Portali Sakte

Konjufca: Kosova e hapur për kriminelë serbë, e mbyllur për shtetas të Shqipërisë

3 vjet më parë

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka kërkuar përgjigje nga institucionet se kush ka urdhëruar ndalimin dhe qëndrimin e aktivistëve të Vetëvendosjes

Aksident i rëndë në Ferizaj (Foto)

3 vjet më parë

Tre persona janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur në Ferizaj. Dy vetura janë aksidentuar, dhe nga pamjet shihet të ketë qenë një

Përkujtohet në Kumanovë Komandant Shqiponja

3 vjet më parë

Në rrjetet sociale dhe në mediat shqiptare në Maqedoni po shpërndahet një ftesë publike për pjesëmarrje në tubimin përkujtimor të Xhemail Rexhepin – Komandant Shqiponjën,

LSDM: Provat për rolin e qeverisë në konfliktin e Kumanovës – pas zgjedhjeve

3 vjet më parë

Nikolla Gruevskit dhe VMRO-DPMNE-së as televizioni Sitel, e as të gjitha mediat nën kontrollin e tij nuk mund t`i ndihmojnë në manipulimet e porositura, ku

Adnan Azizi i BESËS – Teuta Arifit: Fshati digjet plaka krihet!

3 vjet më parë

Deri dje anëtari i kryesisë së Lëvizjes BESA, Abdush Demiri ishte nervozuar me ngecjet në Komunën e Tetovës dhe e kishte ballafaquar të parën e

Tahiri: Banorët e veriut së shpejti me pasaporta të Kosovës

3 vjet më parë

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka deklaruar sot se është arritur progres në proceset për vendosjen dhe konsolidimin e institucioneve shtetërore në veri të vendit

Noizy fiton më shumë se 1 milion euro në vit

3 vjet më parë

Dihet që reperi tashmë i kthyer në markë është një ndër më të paguarit, por ai vetë ka dhënë detaje që tregojnë se Noizy fiton

Hidhet në erë gazetari i njohur hulumtues

3 vjet më parë

Gazetari i njohur bjellorus, Pavel Sheremet ka mbetur i vdekur në Kiev të Ukrainës, pasi makina me të cilën lëvizte ka shpërthyer. Ngjarja ndodhi herët

Loja Pokemon Go ia merr jetën një 18 vjeçari, tjetri lëndohet rëndë

3 vjet më parë

Një i ri është qëlluar për vdekje pasi hyri papritur në një shtëpi duke luajtur “Pokemon Go”. 18 vjeçari Jerson Lopez de Leon, nga Guatemala,

10 gjyqtarët më të pasur në Shqipëri

3 vjet më parë

Tetë gjyqtarë të Apelit të Tiranës dhe dy gjyqtarë të Apelit në Vlorë zotërojnë së bashku rreth 800 milionë lekë pasuri të deklaruar ose më