Avdullah Hoti: LDK po koordinon aktivitetin opozitar për të ndaluar degradimin e shtetit

Avdullah Hoti, shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka thënë se partia e tij po koordinon aktivitetin opozitar për të ndaluar degradimin e shtetit të Kosovës.

“…dhe për të mundësuar zgjedhje të lira e demokratike që do të nxjerrin një qeveri të re, përfaqësuese të qytetarëve, të përgjegjshme e profesionale”, ka shkruar Hoti në profilin e tij në Facebook, njofton Klan Kosova.

“Është momenti që të gjitha forcat që e duan Kosovën të bëhen bashkë për të nxjerr institucionet nga gjendja e kaosit dhe degradimit.

Lini Një Koment