Borisov, Haradinaj dhe Putin, politikanët luftarakë (FOTO)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim sot kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov, me ç’rast të dy ripërsëritën miqësinë mes dy shteteve.

Përtej politikës, Borisov njihet edhe si person i apasionuar pas sportit në përgjithësi, dhe sporteve luftarake në veçanti. Njëjtë sikurndërse edhe presidenti i Rusisë, Vlladimir Putin, kryeministri bullgar ka qenë profesionist në karate dhe xhudo. Gjatë takimit me Putin, ai i kishte dhuruar të parit ë dumës ruse një qen. Borisov gjatë takimit me Haradinajn, përveç politikës do të mund të flasin edhe për hobin e tyre të përbashkët – sportet luftarake./Sakte.net

Related image

Image result for Boyko Borisov sport

Related image

Image result for ramush haradinaj sport

Related image

Image result for ramush haradinaj sport

Lini Një Koment