Kronika e Zezë

Tri vdekje të dyshimta brenda 24 orëve

1 javë më parë

Tri vdekje të dyshimta janë raportuar brenda 24 orëve në vend. Përmes raportit 24 orësh, Policia e Kosovës ka njoftuar për një vdekje të dyshimtë

Helmohen nga bombola e gazit, dyshohet për 3 të vdekur

1 javë më parë

Tre persona dyshohet se kanë humbur jetën në Bulqizë dhe një person ndodhet në gjendje të rëndë nga helmimi me një bombol gazi. Ngjarja dyshohet

Katër të arrestuar për dhunë në familje në 24 orët e fundit

1 javë më parë

Katër persona janë arrestuar në 24 orët e fundit, pasi kanë kryer veprën “dhunë në familje”. Sipas njoftimit nga Policia, në Fushë Kosovë është arrestuar

33-vjeçarja nga Istogu i jep fund jetës një ditë pas ditëlindjes

2 javë më parë

Një femër nga qyteti i Istogut është gjetur pa shenja jete në mëngjesin e sotëm në rrugën “Ibrahim Rugova” të qytetit të Istogut në banesën

Policia arreston 6 persona në tri lokacione të ndryshme: Ndër ta edhe një zyrtar i Trafikut Urban

2 javë më parë

Policia e Kosovës sot ka arrestuar gjashtë persona, në tri lokacione të ndryshme, ku dyshohet se të njëjtit janë përfshirë në veprimtari penale. Drejtoria për

Prokuroria kërkon paraburgim për mikun e Iran Badallajt

2 javë më parë

Prokuroria Themelore e Prizrenit do të kërkojë një muaj paraburgim për mikun (vëllain e gruas) së të dyshuarit për montimin e eksplozivit në shtëpi, Iran

Vdes anëtari i LDK-së

2 javë më parë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar se është ndarë nga jeta aktivisti i kësaj partie, Ismet Mjaku. Në komunikatën e LDK-së shkruhet se Mjaku kishte

Kërkohet paraburgim për dy persona në Gjakovë, dyshohen për vjedhje të rëndë

2 javë më parë

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka kërkuar paraburgim ndaj dy të pandehurve, Xh.M. dhe B.V. nën dyshimin për veprën penale “Vjedhje e rëndë”. Ata dyshohet se

Një të mituri në Prishtinë ia grabisin celularin, e sulmojnë dhe ikin

2 javë më parë

Pasi ia grabitën celularin, një të mitur në Prishtinë disa persona të panjohur edhe e sulmuan fizikisht. Rasti ka ndodhur dje në rrugën “Mic Sokoli”

Për një vit IPK suspendoi 70 policë, realizoi 41 arrestime

2 javë më parë

Të mërkurën që lamë pas Inspektorati Policor i Kosovës realizoi një aksion-arrestimi në qendër të Prishtinës. Në orët e vona të mbrëmjes Inspektorati arrestoi udhëheqësin