Kuzhinë

Lakër dhe biftek i kripur

3 vjet më parë

Përbërësit: ▪ 1.8 kg filetë viçi (pjesa e gjoksit, e kripur me erëza) ▪ 2.8 lit ujë ▪ 1 qepë (e ndarë në katërsh) ▪

Makarona me salcë nga qumështi dhe gjalpi (Video)

3 vjet më parë

Përbërësit: – rreth 1 kg mish i bluar gjedhi – kripë – piper – 1/3 filxhan miell – 3 filxhanë qumësht – 1 filxhan gjalpë

Kube nga orizi, peshku dhe perimet

3 vjet më parë

Përbërësit: – 4 vezë – 2 konserva peshk toni (gjithsej 340 g) – 500 ml (dy filxhanë) oriz të bardhë të marinar – 500 g

Speca pikantë në mustardë: Sallata më e mirë dimërore!

3 vjet më parë

Përbërësit: – 2 kg speca të kuq, – 4 – 6 thelpinj hudhre, – 4 fletë dafine, – 1 litër ujë, – 3 dcl uthull,

Tortelini me lëng

3 vjet më parë

Përbërësit: 200 gr miell 2 vezë vaj ulliri kripë 400 gr mish (copa të ziera, gjoks pule, viçi etj.) 3 feta bukë (të zbutura në

Hajvar shtëpie

3 vjet më parë

Ky artikull ushqimor i shkëlqyeshëm bëhet sipas kësaj recete – transmeton Telegrafi. Përbërësit: 30 kg spec i kuq lëvoretrashë 1,5 l vaj 200 g kripë

Këto janë 5 ushqimet më të shtrenjta në botë

3 vjet më parë

Produktet e konsumit që prodhohen me vështirësi, sjellin rritje të çmimit. Pavarësisht kësaj, njerëzit dëshirojnë të paguajnë shuma marramendëse për të provuar kënaqësinë e të

Marsh protestues kundër shkeljes të të drejtave të punëtorëve

4 vjet më parë

“Ku është siguria në punë”, “Ligji i punës në letër, ligji i shefit në vepër”, “mbijetesa ime profiti i tyre” ishin disa nga mesazhet që

1 18 19 20