Kuzhinë

Sandviç në kulaç për të cilin janë çmendur miliona njerëz. Gatuani edhe ju (Video)

4 vjet më parë

E martë, 15 Nentor 2016  –  Sakte.net  / Për këta sandviçë të shijshëm ju nevojiten: – 1 pogaçe e ndarë në kuleç dhe njëra ndër

Super-truk për të përgatitur lulelakrën – kështu do ta donin të gjithë (Video)

4 vjet më parë

Grini një lulelakër. Qitni gjysmë luge kripë dhe lëreni që qëndrojë 20 minuta. Vendoseni në një leckë dhe shtrydhjani tepricën e ujit. Lulelakrës së shtrydhur

Byrek me mish dhe vezë të derdhura sipër: Brumi më i shijshëm pa shtrirje të koreve!

4 vjet më parë

Sakte.net  /  E premte, 14 Tetor 2016  –   17:17 Përbërësit: – 500 g kore të gatshme, – 650 g mish të bluar, – Një

Kjo është mënyra më e mirë për përgatitjen e gështenjave (Video)

4 vjet më parë

Sakte.net / E marte , 11 Tetor 2016 –  14:08 Në këtë video kuzhinieri John Mitzewich, tregon se si t’i piqni gështenjat në mënyrën e

Levrek i zier (mënyra I dhe II)

4 vjet më parë

Sakte.net /  E martë, 11 Tetor 2016  –  13:05 Është peshku më i preferuar për t’u zier. Duhet të jetë i madhësisë mesatare. Më poshtë

DESERT për 15 minuta: Toptha me fëstëk, badem dhe kakao MUSKUJ MË TË MËDHENJ

4 vjet më parë

Nëse jeni adhurues i çokollatës, por dëshironi të mbani linjën perfekt, kjo ëmbëlsirë është për ju! Për përgatitje të kësaj ëmbëlsire të shëndetshme do t’ju

Pjata e shëndetshme e ditës: Sallatë me mollë dhe rrepa

4 vjet më parë

Rrepat përmbajnë një sasi të madhe të vitaminës C dhe ndihmojnë aparatin tretës për shkak të përmbajtjes së lartë të fibrave. Sallata me mollë dhe

Gjellë e zakonshme nga patatet: musaka e zbrazët me parmezan (Video)

4 vjet më parë

  Përbërësit: – 1 kg patate, – 3 filxhanë ajkë për zierje, – 2 thelpinj hudhre të grirë, – Kripë, – Piper, – ¼ e

Qofte në salcë domateje

4 vjet më parë

Sakte.net / e Martë 20 Shtator / 10:50 Përbërësit për 4-6 persona: * 500 gr mish i grirë * 60 gr bukë bajate * 1-2

Turshitë pa konservanse: Domate të thara në vaj ulliri

4 vjet më parë

Sakte.net / e Hënë 19 Shtator / 12:13 Përbërësit: – domate, – hudhër, – borzilok, – rozmarinë, – vaj ulliri, – kripë, – piper, –