Lajm Kryesor

Krasniqi: Përvec taksës, Kosova duhet të vendos masa tjera ndaj Serbisë

5 muaj më parë

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovë, Jakup Krasniqi, shprehet kategorik kundër heqjes së taksës 100 për qind ndaj

Zaevi inkurajon Kosovën, Serbinë e BeH-në të marrin mësim nga Marrëveshja e Prespës

6 muaj më parë

Kur u bëra kryeministër, Maqedonia ishte e grindur me të gjitha pesë fqinjët tona, ndërsa sot tashmë nuk kemi çështje

Ish-vozitësi i Thaçit tregon se si u përfshi në dorëzimin e parave për tokat e Milloshevës (Video)

1 vit më parë

Në emisionin e sontëm të “Drejtësia në Kosovë” u transmetua pjesa e

Intervistë e rrallë e Rugovës, ku kishte folur për arsyet e themelimit të LDK-së (Video)

1 vit më parë

Është publikuar një intervistë e rrallë e Presidentit historik të Kosovës, Ibrahim

Dyert e Kullës së Jasharëve mbesin të mbyllura për Hashim Thaçin

1 vit më parë

Dyert e Kullës së Jasharëve janë të vetmet të cilat Presidenti Hashim

Kuvendi i dorëzon zyrtarisht Qeverisë nismën për shfuqizim të Speciales

1 vit më parë

Qeveria e Kosovës edhe zyrtarisht ka pranuar kërkesën e Krysisë së Kuvendit

Policia e Kosovës arreston 26 nxënës pas aksionit “Stop drogave në shkolla”

1 vit më parë

Policia e Kosovës në zbatim të urdhrit operativ “Stop drogave në shkolla”

Vuçiq kërkon zbardhjen e vrasjes së Ivanoviqit dhe një marrëveshje për të mirën e përbashkët

2 vjet më parë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, derisa po qëndron në Kosovë, ku po

ZYRTARE: Kosova dhe Serbia bashkëpunim vetëm për shkëmbim informacionesh në rastin “Ivanoviq”

2 vjet më parë

Ministria e Drejtësisë dhe Ministria e Punëve të Brendshme ju njoftojnë se organet kompetente dhe përgjegjëse për zhvillimin e procedurës

PUSHIMET LUKSOZE TË KRYEMINISTRIT NË SANT MORITZ, VENDIN MË TË SHTRENJTË NË BOTË (FOTO/VIDEO)

2 vjet më parë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pushuar në hotelin “Carlton” në Sant Moritz të Zvicrës. Ky fshat turistik është më

1 2 3 30