Maqedoni

Ismaili: ‘Alternativa’ ka rregulluar shumë padrejtësi në Ministrinë e Kulturës (VIDEO)

6 orë më parë

Me ardhjen e kuadrove të Partisë Alternativa në Ministrinë e Kulturës, minisri Hysni Ismaili thotë se janë zgjidhur shumë padrejtësi që kanë qenë prezente në

Miliarderët e botës më të pasur se 60% e popullsisë së planetit

3 ditë më parë

“Ekonomitë seksiste” po përkeqësojnë pabarazinë globale të të ardhurave, ndërsa numri i miliarderëve është dyfishuar në dekadën e fundit, thuhet në raportin më të fundit

Arrestohen pesë punonjës së komunës së Tetovës, arrestimet vazhdojnë…

3 javë më parë

Sektori për krim të organizuar i Ministrisë për punë të brendshme, në gjah pas një anëtari të këshillit gjyqësorë për keq përdorim të detyrës zyrtare.

Vizitat sekrete: Si e kishte përgatitur terrenin për Minishengenin Alexander Soros

4 javë më parë

Alexander Soros, djali i miliarderit George Soros muajt e fundit kishte intensifikuar vizitat në rajon duke shkuar në Shqipëri, Maqedoni të Veriut e Serbi, vende

Liderët e Ballkanit mblidhen sot në Tiranë, Kosova nuk merr pjesë

1 muaj më parë

Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor sot dhe nesër do të zbarkojnë në Tiranë në takimin e tretë rajonal mes këtyre vendeve. Por, në këtë

Rama i përgjigjet Haradinajt, tregon se e ka ftuar Hashim Thaçin në Shqipëri për minishengenin

1 muaj më parë

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj tha sot se Kosova nuk është e ftuar për takimin e radhës të Mini-Shengenit Ballkanik. “Unë nuk marr pjesë në

Makina e rrallë naziste për kodime të pathyeshme shitet në ankand për mbi 95,000 euro

1 muaj më parë

Një makinë e rrallë e quajtur “Enigma”, të cilën e ka përdorur nazistët gjerman për të krijuar kodime të pathyeshme ushtarake të komunikimit, është shitur

Rama insiston në mini-Shengenin ballkanik

1 muaj më parë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do ta vizitojë të premten që vjen Shqipërinë. Ai do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor,

BDI frikësohet të futet e vetme në zgjedhje, shqyrton dy opsione: Me VMRO-në apo me LSDM-në

2 muaj më parë

Kur kanë mbetur edhe katër muaj nga data e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, 12 prilli, partitë kanë filluar shqyrtimet e koalicionimeve eventuale parazgjedhore, duke bërë

Të vuash burg pa faj në Maqedoni, rrëfimet e viktimave shqiptare të proceseve të montuara

2 muaj më parë

Derisa politika dhe gjyqësori po diskutojnë për amnistinë dhe faljen e ish-funksionarëve të dyshuar për krime, në emisionin Click Plus folën Ramiz Dauti, Jetulla Qerimi

1 2 3 375