Maqedoni

Skandal: Mësueses nga Shkupi i dalin fotot nudo në Facebook

3 muaj më parë

Prindërit e nxënësve në Shkollën ‘’Llaze Angellovski’’ në lagjen Lisiçe e Re e Shkupit janë të revoltuar për shkak të angazhimit në shkollën e tyre

Nesër fillon procedura për shkarkimin e kryeprokurores speciale

3 muaj më parë

Komisioni parlamentar për zgjedhje dhe emërime nesër pritet të mbajë seancë për fillimin e procedurës për shkarkimin e kryeprokurores speciale, Katica Janeva, e cila gjendet

Vuçiq: Palmer do të ndjekë politikën e SHBA-së me energji, madje edhe brutalisht

3 muaj më parë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është shprehur pas emërimit të Matthew Palmer për emisar special të SHBA-së për Ballkanin. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është

Gruevski: Mos hapni varrin e tjetrit, sepse do të bini vetë në të

3 muaj më parë

Ish-kryeministri i dënuar, azilanti Nikolla Gruevski sot përmes profilit të tij në rrjetin sociale Facebook ka dërguar urim me rastin e festës së Ngjitjes së

Kjo është ura që do të lidhë Evropën me Kinën

3 muaj më parë

Autoritetet në Rajonin Samara të Rusisë janë të gatshëm të fillojnë ndërtimin e një ure përgjatë Vollgës. Kjo është pjesa e parë e një korridori

Ana Brnabiq i ‘kapet’ Zoran Zaevit: Qëndrimi i Shkupit për Kosovën mund të na prish

3 muaj më parë

Vizita e Kryeministres të Serbisë, Ana Brnabic në Shkup akuzoi pushtetin e Maqedonisë Veriore në konferencë për shtyp se vendimi për lirimin e veteranit të

Policia jep detaje të reja për 18 vjeçaren që vdiq dje në autostradën ‘Ibrahim Rugova’

3 muaj më parë

Policia e Kosovës ka treguar se 18 vjeçare me nënshtetësi nga Maqedonia e Veriut ka vdekur nga pakujdesia derisa po drejtonte automjetin. Metro mëson se

Front tregtar me Maqedoninë për votat në Kosovë

3 muaj më parë

Ministri i Tregtisë, Endrit Shala, ka ndaluar të premten importin e patates dhe të mjaltit nga Maqedonia e Veriut, masë që në Shkup po konsiderohet

“Boki 13” nga burgu për mediat serbe ka thënë: E di se si vjedhin Zaev dhe Haradinaj

3 muaj më parë

Mediat serbe kanë vazhduar propagandën kundër kryeministrit Zoran Zaev dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj. Gazeta serbe Informer sërish ka publikuar një bisedë të Boki13, i cili

Rrëfimi ekskluziv për CNN i mercenarit rus: Njësia luftarake bën çdo gjë që thotë Putin

3 muaj më parë

Oleg për shumë vite ishte i punësuar në Siri në një grup mercenarësh të quajtur “Wagner”, i cili është shndërruar në një mjet shumë me